WarCry

Forum Klanu, którzy przesiaduje na serverze Andeeria.

#1 2009-01-27 23:39:12

Kian

Lord Cieni

Call me!
Zarejestrowany: 2008-08-14
Posty: 55
Punktów :   

Historia świata World of Warcraft!

Datą zero jest otwarcie Mrocznego Portalu przez Medivha, co umożliwiło orkom dostanie się do świata Azeroth. Rozszerzona wersja znajdzuje się w dalszych rozdziałach.
Odległa przeszłość - Wybrany przez Panteon na swego obrońcę - Sargeras zdradził Tytanów i zniszczył więzienia Eredarów i Nathrezimów, które wcześniej sam nimi wypełnił. Spośród tych pierwszych wybrał dwóch wodzów, którzy mieli stanąć na czele jego demonicznej armii - Kil'jaedena Kłamcę i Archimonde'a Plugawiciela. Od tej pory Sargeras znany jest jako mroczny Tytan - twórca demonicznej armii zwanej Płonącym Legionem.
Miliony lat temu - Nieświadomi zdrady swego brata Tytani, po pokonaniu Dawnych Bogów rozpoczynają wprowadzanie Ładu w małym świecie zwanym Azeroth. Po ukształtowaniu kontynentu Tytani tworzą w jego sercu ogromne jezioro, zwane później Studnią Wieczności. Miała ona być źródłem siły życiowej na tym świecie. W tym czasie powstają liczne rasy. Najważniejszą z nich są smoki, które dostały największą moc i zostały zobowiązane do obrony świata przed wszelkimi niebezpieczeństwami.
15583 - Nocne Elfy zwane Kaldorei docierają do Studni Wieczności i osiedlają się na jej brzegach zaciekawione mocą jaka z niej emanuje.
14999 - Malfurion i Illidan Stormrage przychodzą na świat.
13803 - Rodzi się Tyrande Whisperwind.
9998 - Przyciągnięty emanującą z królestwa Nocnych Elfów magią Płonący Legion pod dowództwem Archimonde'a i Mannorotha rozpoczyna inwazję na niczego nie spodziewający się świat Kalimdoru - "ziemię wiecznego światła gwiazd". Elfy widząc, że stawianie oporu najeźdźcy jest bezsensowne, zaczynały tracić nadzieję na wygraną. Młody uczony - Furion ze swym bratem - Illidanem Stormragem i z kapłanką Elune - Tyrande Whisperwind odszukali półboga pierwotnych kniei - Cenariusa, który zgodził się pomóc elfom, którye darzył sympatią. Na pomoc ruszyły także zobowiązane niegdyś do obrony świata smoki, wiedzione przez Alexstraszę. Podczas walki rozchwiane moce w głębinach Studni wybuchły z ogromną siłą dzieląc świat na mniejsze kontynenty.
Elfy poprzysięgają, że nigdy nie będą używać magii, która sprowadziła Płonący Legion do ich świata.
Alexstrasza Dawczyni Życia, Malygos Władca Zaklęć, Nozdormu Wieczny i Ysera Śniąca łączą swe magiczne energie, aby stworzyć Duszę Demona. Dusza Demona to potężny artefakt umożliwiający kontrolowanie smoków i niszczenie demonicznych sług Płonącego Legionu. Neltharion Strażnik Ziemi (znany później jako Skrzydło Śmierci) nie oddał części swych mocy Duszy Demona, co pozwoliło mu pozostać przy pełnej sile i stać się najpotężniejszym smokiem ze wszystkich.
Po wielu latach smoki, które ocalały z Wielkiego Rozbicia, postanowiły wyjść z ukrycia. Gdy dowiedziały się od arcydruida nocnych elfów - Furiona Stormrage'a o stworzeniu nowej Studni Wieczności postanowiły zawrzeć z przywódcą Kaldorei pakt, w którym Furion zobowiązał się strzec bezpieczeństwa Studni. Alexstrasza - przywódczyni czerwonych smoków umieściła w studni zaklęty żołędź, z którego wyrosło ogromna drzewo, którego korzenie utkwiły głęboko w Studni, zaś korona zdawała się sięgać samych niebios. Uzdrowicielska moc drzewa miała uleczyć wraz z biegiem czasu resztę świata. Drzewo zostało nazwane przez elfy Nordrassil, co w ich języku znaczyło "koronę niebios". Nozdormu Wieczny który przewodzi brązowym smokom rzucił na Drzewo Świata zaklęcie, które gwarantowało nocnym elfom ochronę przed starzeniem i chorobami dopóty, dopóki Drzewo będzie stało. Ysera Śniąca - zielona smoczyca powiązała Drzewo ze swym mistycznym królestwem zwanym Szmaragdowym Snem. Z tego miejsca Ysera kierowała siłami przyrody i ścieżką ewolucji świata. Druidzi poprzez Drzewo zostali także powiązani ze Snem.
Illidan Stormrage zostaje uwięziony przez swojego brata za zbrodnie, które popełnił przeciwko nocnym elfom.
5998 - Mała grupa elfów zostaje wygnana z Kalimdoru za odmowę odrzucenia magii . Podążając na wschód zakładają królestwo Quel'Thalas, a siebie nazywają Wysokimi Elfami (Quel'dorei). Zaczynają się wojny z rdzennymi mieszkańcamie zajętych przez Quel'dorei ziem - Trollami.
2898 - Powstaje Imperium Arathora w Lordaeronie.
2698 - Wysokie elfy zaczęły ponosić znaczące klęski w walce ze zorganizowanymi bandami Trolli, przez co musiały jak najszybciej znaleźć nowego sojusznika. Miało nim zostać Imperium Arathora. Z początku Ludzie nie byli skorzy do pomocy. Quel'dorei nie widząc innego wyjście w zamian za pomoc militarną obiecały nauczyć Ludzi posługiwania się magią.
1432 - Legion przyciągnięty przez magię emanującą z królestwa Ludzi, postanawia ponownie zniewolić świat i siać zniszczenie wśród śmiertelników. By uniknąć paniki wśród ludności rząd Imperium powołuje do życia Związek Tirisifal, który zrzeszał najpotężniejszych wojowników, magów oraz czarodziei, których zadaniem było potajemne zwalczanie Legionu.
1198 - Imperium Arathora rozpada się na siedem oddzielnych państw, rozpostartych na całym północno-wschodnim kontynencie.
1023 - Aegwynn - Strażniczka Azeroth przychodzi na świat.
823 - Nieziemsko potężnamagini Aegwynn zdołała sama pokonać Sargerasa w pojedynku. Nieśmiertelna dusza Mrocznego Tytana złączyła się z jeszcze nie narodzonym dzieckiem Aegwynn, Medivhem.
187 - Rodzi się Muradin Miedziobrody.
65 - Na świat przychodzi Cairne Bloodhoof.
43 - Kil'Jaeden zawiera układ z Ner'zhulem - przywódcą orków z Draenoru. W zamian za służbę Legionowi, Orkowie zyskają ogromną moc i dostęp do nowych światów do podbicia.
40 - Wygnany z Azeroth Płonący Legion zatruwa swymi demonicznymi mocami klany orków z całego świata Draenoru, aby te pomogły Ner'Zhulowi. Niegdyś dumne szamanistyczne orkowe klany jednoczą się i w krwiożerczą Hordę.
38 - Na świat przychodzi Gul'dan.
38 do 33 - Horda napada i pokonuje Draenei i inne rdzenne rasy Draenoru. Rzezie podbitych zaspokajają orkową żądzę krwi, ale nie na długo, gdyż wkrótce klany zaczynają walczyć ze sobą.
37 - Rodzi się Antonidas.
36 - Na świat przychodzi Anduin Lothar.
30 - Na świat przychodzi Uther Lightbringer.
28 - Gul'dan zapowiada się na obiecującego maga, przez co zostaje uczniem samego Ner'Zhula.
24 - Aegwynn rodzi syna - Medivha, którego przeznaczeniem jest zostanie Ostatnim Strażnikiem. Po urodzeniu syna Aegwynn znika w tajemniczych okolicznościach.
Na świat przychodzi Kel'Thuzad.
19 - Na świat przychodzi Książe Llane z Azeroth.
18 - Gul'dan zaczyna praktykować demonologię pod okiem Kil'Jaedena.
Rodzi się Khadgar.
13 - Ner'zhul nie mogąc pogodzić się z tym, na co skazał orków zrywa pakt zawarty z Kil'Jaedenem. Demon poprzysięga zemstę na szamanie i wybiera Gul'dana, aby ten zakończył dzieło, jakie rozpoczął jego mistrz. Uczeń szamana zgadza się i tworzy tzw. Radę Cienia, aby ta rządziła Hordą. Rada Cienia zaczyna przeszukiwać Twisting Nether, aby odnaleźć światy do podbicia.
12 - W wieku dwunastu lat Medivh pod wpływem mocy Strażnika zapada w śpiączkę.
Na świat przychodzi Grom Hellscream.
6 - Książe Llane osiągnął wiek, w którym może objąć tron monarszy. Po ośmiu latach Medivh budzi się ze śpiączki, a jego dusza zostaje zdominowana przez wolę Sargerasa.
Medivh wyrusza do wieży Karazhan, aby tam kontynuować swą naukę.
3 - Medivh nawiązuje pierwszy kontakt z Gul'danem i Radą Cienia.
2 - Medivh i Gul'dan zawierają pakt. Medivh otworzy portal pomiędzy Draenorem, a Azerothem i wyjawi mu tajemnicę, gdzie znajduje się grobowiec Mrocznego Tytana - Sargerasa. W zamian Horda podbije Ludzi i zniszczy wrogów Medivha. Żadna ze stron nie spodziewa się, że ten plan sprzyja Kil'Jaedenowi.
0 - Opętany przez duszę Sargerasa, Medivh otwiera Mroczny Portal i rozpoczyna się inwazja orkowej Hordy na świat Azeroth.
Orkowie atakują twierdzę Stormwind, ale nie udaje się im jej przejąć. Wśród dowódców Hordy zaczynają się kłótnie.
1 - Książę Llane zasiada na tronie jako nowy król Azeroth.
Rozumiejąc, że Horda potrzebuje nowego dowódcy, aby zjednoczyć klany, Rada Cienia obwołuje Blackhanda the Destroyera Wodzem.
10 - Aegwynn wyczuwając wpływ Mrocznego Tytana na jej syna, staje do walki przeciwko niemu. Niestety zostaje pokonana i wygnana z Karazhan.
Aegwynn informuje króla Llane'a o mrocznej mocy Medivha i o jego roli w sprowadzeniu orków do Azeroth. Armie Azeroth zaczynają pośpiesznie przygotowania do wojny z orkami.
Książę Arthas - syn króla Terenasa z Lordaeronu przychodzi na świat.
Rodzi się Thrall - syn Durotana.
11 - Mag Khadgar zostaje wysłany do wieży Medivha przez Kirin Tor, aby służyć Strażnikowi jako uczeń, a w rzeczywistości jako szpieg Dalaranu.
Durotan, przywódca klanu Frostwolf spotyka się w tajemnicy z Orgrimem Doomhammerem, aby omówić ich obawy dotyczące Gul'dana i jego rządów nad Hordą. Po tym spotkaniu Durotan zostaje zamordowany, pozostawiając młodego Thralla w dziczy.
Grupa ludzi pod dowództwem porucznika Aedelasa Blackmoore odnajduje Thralla i wraca z nim do twierdzy Durnholde. Blackmoore zaczyna szkolić Thralla na gladiatora i niewolnika Na świat przychodzi Jaina Proudmoore.
15 - Medivh zostaje zabity przez najlepszego przyjaciela - Lorda Lothara i jego własnego ucznia - Khadgara. Gul'dan, który podczas śmierci maga był w jego umyśle przeżył ogromny szok i wpadł w stan katatonii. Bez przewodnictwa Gul'dana Blackhand zostaje pokonany, a wodzem Hordy zostaje Orgrim Doomhammer. Garona pół-ork morduje króla Llane'a, a twierdza Stormwind zostaje zdobyta przez Hordę.
Orkowie przejmują kontrolę nad Azeroth i Lordaeronem, a jako swą główną siedzibę obierają Blackrock Spire. Reinkarnacja Medivha powraca do Karazhanu, gdzie wysysa wszystkie moce magiczne z wieży. Ostatni Strażnik planuje użyć tych mocy, aby pokonać Płonący Legion, gdy ten powróci. Po wykonaniu misji przenosi się znów do roku 617 i zaczyna planować bitwę z Legionem.
Lord Lothar prowadzi resztki wojsk na północ Lordaeronu. Przekonuje on przywódców siedmiu ludzkich królestw do połączenia swych sił przeciwko Hordzie. Niegdyś oddzielne księstwa Imperium Atathora łączą się i tworzą Przymierze Lordaeronu.
16 - Orgrim Doomhammer, Wódz Hordy wysyła ogromną flotę, aby zaatakować południowe brzegi Lordaeronu. Niepowstrzymana Horda wbija się wgłąb kontynentu i niszczy starożytne królestwo wysokich elfów - Quel'Thalas.
Siły Przymierza rozpoczęły oblężenie Blackrock Spire. Podczas bitwy ginie dowódca wojsk - Lord Lothar. Śmierć przywódcy tchnęła w wojska jeszcze większą wolę walki i ludziom udało się zniszczyć twierdzę, a orków odepchnąć za portal.
Mroczny Portal zostaje zniszczony, a Horda pokonana.
Nekros Skullcrusher używa Duszy Demona, aby schwytać Alexstraszę i pojmać jej czerwone smoki dla Hordy.
17 - Niedobitki orków zostają pojmane przez Przymierze i osadzone w obozach internowania.
18 - Dzięki odważnej akcji małej grupy bojowników ruchu oporu pod dowództwem maga Rhonina, elfickiej łuczniczki Veressy i krasnoluda Falstada udało się zniszczyć przeklętą Duszę Demona i uwolnić Królową Smoków Alexstraszę spod władzy Nekrosa. Ogarnięte szałem smoki Alexstraszy zburzyły stolicę klanu Dragonmaw - Grim Batol. W dodatku to wydarzenie zniweczyło plany Skrzydła Śmierci, który planował użyć artefaktu, aby pokonać inne smocze aspekty i zawładnąć światem Azeroth.
Ner'zhul sprowadza klany, które pozostały w Draenorze i ponownie otwiera portal. Nakazuje on, aby orkowie ukradli wiele artefaktów z Azerothu, które pozwolą mu otworzyć wiele portali na Draenorze. Przymierze wysyła potężną armię pod wodzą maga Khadgara za Mroczny Portal, aby powstrzymać plany Ner'zhula.
Dzięki mocy skradzionych artefaktów Ner'zhul otwiera portale na Draenorze, ale zanim udało mu się przeprowadzić swój lud przez nie, ich magiczna energia zaczęła rozrywać "czerwoną krainę". Bohaterowie Azerothu wiedząc, że zostaną uwięzieni na zawsze są zmuszeni do zniszczenia Mrocznego Portalu, aby ich ojczyzna nie została zniszczona przez potężną energię magiczną.
Dreanor zostaje zniszczony, pozostawiając po sobie jedynie fragment ziem nazwany Pustkowiami. Ner'zhul i jego klan - Shadowmoon zostają schwytani przez Kil'jaedena i jego wojska w momencie wkroczenia do Twisting Netheru. Orkowski szaman zostaje przemieniony w Króla Licha, zamknięty w lodowym więzieniu i wysłany z powrotem do Azeroth. Członkowie klanu Shadowmoon zostają przemienieni w Lichów i zmuszeni do posłuszeństwa woli ich Króla.
19 - Przymierze tworzy kolejne obozy internowania, aby umieścić tam wszystkich schwytanych orków. Tylko kilka orkowych klanów pozostaje wolnych i co pewien czas atakuje ziemie Przymierza.
28 do 32 - Wojna Pająków: Poddani Ner'zhulowi nieumarli zaczynają zabezpieczać swe bazy w Northrend przed mrocznym królestwem Azjol'Nerub, które jako jedyne sprzeciwiało się jego mocy i władzy. Ostatecznie Ner'zhul wygrał wojnę z nerubianami, stopniowo wyczerpując ich siły. Przy pomocy Upiornych Władców (Nathrezimów) i niezliczonej armii nieumarłych Król Lisz zaatakował Azjol'Nerub, zburzył jego podziemne świątynie i tym samym zawładnął całym mroźnym kontynentem.
32 - Thrall – młody ork wychowany przez ludzi na niewolnika – gladiatora, ucieka z twierdzy swego „pana" – Aedelasa Blackmoore'a, aby odnaleźć tożsamość, którą utracił. Udaje mu się odnaleźć wiele orkowych klanów, którym udało się uniknąć pojmania i prowadzi je, jako szaman i wódz klanu Frostwolf, do walki przeciwko Przymierzu, które zniewoliło jego lud.
33 - Zagrożenie ze strony odnowionej Hordy zaczyna być powodem niepokoi wśród ludności Przymierza.
Thrall, po śmierci Orgrimma Doomhammera zostaje nowym wodzem Hordy. Dzięki jego przywództwu orkom udaje się powrócić do dawno zapomnianej kultury szamanistycznej. Horda pozbawiona wpływu demonów zaczyna tracić demoniczną skazę.
34 - Przekonany przez tajemniczego proroka Thrall prowadzi Hordę przez morze do dalekiej krainy - Kalimdoru. Prorok dociera do Lordaeronu, gdzie ostrzega króla Terenasa o związku Plagi Nieumarłych z nadciągającą inwazją Płonącego Legionu, ale król pozostaje głuchy na ostrzeżenia wierząc, że Przymierze ma ważniejsze problemy z którymi musi sobie dać radę.
Ner'Zhul – Król Lich Plagi, zaczyna plugawić ziemie ludzi z Lordaeronu za pomocą swej armii Nieumarłych. Syn króla Terenasa, paladyn – Arthas wiedziony nienawiścią do plagi nieumarłych pustoszących jego ziemie zdobywa runiczne Ostrze Mrozu. Niewoli ono jego umysł przez co Arthas zostaje sługą Króla Nieumarłych. Jako rycerz śmierci zabija swego ojca – króla Terenasa, a Lordaeron przemienia w siedzibę przeklętej Plagi.
Armia Nieumarłych niszczy królestwo wysokich elfów – Quel'Thalas wraz z jego stolicą Silvermoon. Lich Kel'Thuzad przyzywa na wzgórzu w pobliżu miasta magów – Dalaranu Archimonde'a Plugawiciela do świata Azerothu. Jeden z dwóch generałów Płonącego Legionu Sargerasa przystępuje do inwazji. Jej pierwszym etapem było zniszczenie miasta Dalaran.
Płonący Legion rozpoczyna inwazję – Lordaeron i Quel'Thalas zostają podbite, a większość ludności, która przeżyła ataki Plagi zostaje zamordowana.
Po dotarciu do Kalimdoru, Horda dzieli się na dwie części: pierwsza pod dowództwem Thralla wyrusza na poszukiwania proroka, podczas, gdy druga grupa wiedziona przez Groma Hellscreama ma za zadanie wybudowanie nowej osady dla orków. Grupa, która miała za zadanie stworzenie nowego „domu" dla Hordy naraża się Nocnym Elfom wycinką lasów Ashenvale.
Grom Hellscream i jego klan Warsong zostają ponownie dotknięci skazą demonów – za sprawą przemyślnego planu Mannorotha i Tichondriusa. Dzięki ogromnej sile, jaką w ten sposób uzyskali, orkowie zabijają Cenariusa – jednego ze strażników Drzewa Świata.
Ludzcy uciekinierzy z Lordaeronu pod przewodnictwem Jainy Proudmoore zawierają pakt z Thrallem, aby uwolnić Groma spod wpływu Mannorotha.
Grom Hellscream ginie podczas walki z Mannorothem, jednak przed śmiercią udaje mu się zadań śmiertelny cios demonowi, uwalniając w ten sposób Hordę od przekleństwa Płonącego Legionu, który Legion rozpoczyna inwazję na Ashenvale, mając nadzieję na pokonanie nocnych elfów i wchłonięcie mocy Drzewa Świata.
Tyrande Whisperwind uwalnia Illidana Stormrage'a z jego więzienia. Ten przez manipulację Arthasa i Króla Lisza kradnie moce Czaszki Gul'dana, co przemienia go w swoistą hybrydę nocnego elfa z demonem. Furion skazuje swego brata na wygnanie, ten pełen gniewu opuszcza ziemie Kal'dorei. Połączone siły nocnych elfów, ludzi i orków pokonują podczas bitwy na górze Hyjal Płonący Legion. Dzięki podstępowi Furiona udaje się zgładzić nic nie spodziewającego się Archimonde'a. Drzewo Świata ulega zniszczeniu.
Prorok okazuje się być Medivhem – magiem, który niegdyś otworzył Mroczny Portal. Przybył on, aby dopełnić swych obowiązków jako Strażnik Azeroth...
Drzewo Świata Azeroth zaczyna się odnawiać....
35 - Orkowie, dowodzeni przez Thralla osiedlają się w południowej części Kalimdoru, gdzie zakładają swe nowe państwo - Durotar (nazwane tak na cześć bohaterskiego ojca ich wodza)
Jaina Proudmoore i ludzie, którzy uciekli z Lordaeronu osiedlają się na wyspie położonej nieopodal Kalimdoru - Theramore, gdzie budują swój nowy dom.
Niuedobitki wysokich elfów, które pozostały w Lordaeronie, obierają ścieżkę zemsty na Płonącym Legionie i, aby uczcić ich braci poległych podczas rzezi w Quel'Thalas nazywają się Krwawymi Elfami.
Arthas – „król Lordaeronu" zaczyna mieć wizje Ner'zhula na Tronie Mrozu wzywającego upadłego paladyna do Northrend.
Kil'jaeden Kłamca ukazuje się Illidanowi i nakazuje mu zniszczenie Tronu Mrozu, obawiając się zdrady ze strony Króla Licha. Aby ułatwić sobie zadanie Stormrage wzywa z morza starożytną rasę Nag i wypływa w kierunku Maelstrom. Nagi niegdyś były poplecznikami królowej Azshary - elfami wysokiego rodu, które pod wpływem wybuchu Studni Wieczności przemieniły się w morskie kreatury. Poprzysięgły one swą wierność Lordowi Illidanowi w zamian za pomoc w odzyskaniu utraconego przed tysiącami lat świata. Illidan zdobywa potężny, demoniczny artefakt - Oko Sargerasa. Władca Nag planuje użyć przedmiotu, aby zniszczyć Króla Licha i z daleka pozbyć się Plagi nieumarłych.
W zniszczonym mieście Dalaran Illidan zaczyna wdrażać swój plan w życie, jednakże zostaje powstrzymany przez Malfuriona Stormrage'a i Maiev Shadowsong (strażniczkę, która pilnowała go podczas jego pobytu w więzieniu). Illidan pomaga bratu uratować kapłankę Elune - Tyrande Whisperwind przed nieumarłymi, za co arcydruid pozwala mu na ucieczkę i uniknięcie kary za zbrodnie, jakie tamten popełnił przeciw nocnym elfom. Illidan otwiera portal prowadzący na Pustkowia (resztki świata Draenor), jednakże wyrusza za nim Maiev pełna determinacji, aby schwytać Zdrajcę.
Kael'Thas i Krwawe Elfy, którymi dowodził znalazły się pod zwierzchnictwem Lorda Garithosa, wodza upadającego w Lordaeronie Przymierza. Elfy otrzymują szereg niewykonalnych rozkazów od Garithosa. Na pomoc im przychodzą Nagi pod dowództwem Lady Vashj, która uzasadnia swoje wsparcie tym, że ich rasy posiadają wspólnych przodków i wspólnego wroga - nieumarłych. Pomimo wykonania zleconych im zadań elfy zostają pojmane przez Garithosa, który nie potrafił zaakceptować sojuszu Krwawych Elfów z Nagami.
Kael, który wraz ze swymi braćmi oczekiwał egzekucji został oswobodzony przez Vashj. Krwawe elfy z pomocą Morskiej Wiedźmy uciekły przez portal w Dalaranie, niegdyś otwarty przez Kel'Thuzada, aby wpuścić do świata Azeroth Archimonde'a.
Po przybyciu na Pustkowia połączone siły Nag i Krwawych Elfów ratują Illidana z niewoli strażniczki Maiev Shadowsong. Kael przyrzeka Illidanowi wierność jego rasy w zamian za znalezienie nowego źródła mocy dla jego narodu (Studnia Słońca, która była nim wcześniej została splugawiona przez Nieumarłych). Przywódca Nag i elfów przedstawił swym poddanym plan ataku na Władcę Otchłani - Magtheridona i chęć przejęcia na własność resztek Draenoru - miejsca w któym można się schronić przed gniewem Kil'jaedena Kłamcy. Jednakże po pokonaniu dotychczasowego władcy Outland (przy pomocy Draenei, które uważano za wybite przez orków) pojawił sie Kil'jaeden który nakazał Illidanowi, aby ten powrócił do Northrend i zniszczył Króla Licha.
Gdy moce Ner'zhula osłaby grupa Upiornych Władców zaplanowała akcję mającą na celu zabicie Króla Arthasa, jednakże Rycerz Śmierci ucieka i udaje się do Northrend, gdzie ma bronić Króla Licha przed wojskami Illidana.
Sylvanas Windrunner, niegdyś generał wojsk Wysokich Elfów z Quel'Thalas, teraz Mroczna Nieumarła Łowczyni, wraz z osłabieniem mocy Ner'zhula odzyskała swą świadomość i wolność. Przy pomocy jednego z Natherezimów pokonuje pozostałych Upiornych Władców i przejmuje władzę nad Lordaeronem. Teraz nazywając swoją frakcję "The Forsaken" planuje zemstę na Arthasie i zniszczenie podlegającej mu Plagi.
Po dotarciu do Northrend Arthasowi towarzyszy Władca Podziemi - Anub'arak, który ma za zadanie pomóc Królowi Nieumarłych w dotarciu do Tronu Mrozu, zanim zrobi to Illidan. Dzięki wędrówce przez korytarze mrocznego królestwa Azjol-Nerub udaje im sie dotrzeć do Króla Lisza na czas. Arthas staje do walki z Illidanem sam na sam i pokonuje go. Upadły Paladyn wkracza na Tron Mrozu i uwalnia Ner'zhula.
Władca zwierząt - Rexxar i zwiadowca trolli - Rohkan pomagają Thrallowi w budowie miasta Orgrimmar. Dzięki ich pomocy udało się zniszczyć zagrożenia płynące ze strony stworzeń zamieszkujących Durotar, jednak podczas swej wyprawy odkryli oni, że ludzie atakują nowe państwo orków. Udało im się namówić trolle z plemienia Darkspear do opuszczenia Wysp Echo i połączenia sił w celu pokonania najeźdźców. Rexxar wyruszył na wyspę Theramore, aby dowiedzieć się w imieniu Thralla, co Jaina ma wspólnego z tymi atakami. Jak się okazało to ojciec czarodziejki - admirał Daelin Proudmoore z królestwa Kul Tiras zaatakował orków nie wiedząc nic o tym, że nia są oni wrogo nastawieni do ludzi. Pomimo próśb Jainy, jej ojciec rozpoczął przygotowania do zniszczenia Hordy.
Rexxarowi udało się zyskać pomoc zarówno trolli, taurenów jak i ogrów zamieszkujących Kalimdor. Wspólnie pod sztandarem Hordy udało im się odeprzeć atak ludzi, a następnie zaatakować ich bazę na Theramore i zabić admirała Proudmoore'a. Nareszcie na nowo zjednoczna Horda była wolna...
36 - Krąg Starożytnych i potężni druidzi połączyli swe siły, aby wyhodować ogromne, nowe Drzewo Świata na wyspie na północ od Kalimdoru. Nocne Elfy nazwały drzewo Teldrassil co oznacza w ich języku "Koronę ziemi". Stworzyły swój nowy dom w jego konarach, sadząc tam lasy o potężnych drzewach skąpane w niekończącej się nocy, która zapadła nad tymi ziemiami.

na podst historii z battlenet.pl


<Raviel>
"Większość ludzi nie poznałaby dobrej muzyki nawet gdyby podeszła ona do nich i ugryzła ich w dupę."

Offline

 

#2 2009-02-08 14:52:47

Katharsis

Niania gildii ^^

10183085
Call me!
Skąd: Tarnowskie Góry
Zarejestrowany: 2009-02-03
Posty: 389
Punktów :   
WWW

Re: Historia świata World of Warcraft!

Trochę skrótowo Polecam książki Warcrafta by rozszerzyć te historię:)
Tem, Skrzydła Śmierci, nie skrzydło Tak było w książce
No i kilka innych ale ich się już czepiać nie będę ;*


Jeśli kobieta odchodzi od zmysłów na Twój widok, musisz pogodzić się z prawdą, że jesteś Gey Elfem. Wiem... mnie też ten fakt boli. Tak bardzo Cię lubiłam... <mówi, wyciągając ostry topór dwuręczny>
"Nieznajomość regulaminu nie zwalnia z jego przestrzegania"

Offline

 

#3 2009-02-08 17:50:13

Hachibi

Członek

Zarejestrowany: 2009-01-25
Posty: 100
Punktów :   

Re: Historia świata World of Warcraft!

Katharsis napisał:

Trochę skrótowo Polecam książki Warcrafta by rozszerzyć te historię:)
Tem, Skrzydła Śmierci, nie skrzydło Tak było w książce
No i kilka innych ale ich się już czepiać nie będę ;*

Toszkę offtop. Skąd je można dostać??

Offline

 

#4 2009-02-08 18:59:13

Katharsis

Niania gildii ^^

10183085
Call me!
Skąd: Tarnowskie Góry
Zarejestrowany: 2009-02-03
Posty: 389
Punktów :   
WWW

Re: Historia świata World of Warcraft!

Popatrz na allegro. Ja kupiłam 5 / 6 w komplecie na allegro za jedyne 100zł ^^ z bratem na współę.


Jeśli kobieta odchodzi od zmysłów na Twój widok, musisz pogodzić się z prawdą, że jesteś Gey Elfem. Wiem... mnie też ten fakt boli. Tak bardzo Cię lubiłam... <mówi, wyciągając ostry topór dwuręczny>
"Nieznajomość regulaminu nie zwalnia z jego przestrzegania"

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
medycyna calivita