WarCry

Forum Klanu, którzy przesiaduje na serverze Andeeria.


#1 2009-02-16 16:38:46

Katharsis

Niania gildii ^^

10183085
Call me!
Skąd: Tarnowskie Góry
Zarejestrowany: 2009-02-03
Posty: 389
Punktów :   
WWW

Sesja RPG

GRa w 3 słowa straciła na popularności z tego co widzę. Trochę zamieszania i wpadło w bagno, z którego nie da się wyrwać. To nieco inna gra, na podobnej zasadzie. Jednak to jak jest napisane, sesja ;p [ Ale nie ma w niej ocen ;P ]

Sesja RPG wg. Wikipedii:
"Sesja w RPG jest to jednorazowa rozgrywka, którą prowadzi dla graczy Mistrz Gry na podstawie przygotowanego scenariusza, opierając się na wybranym najczęściej zarówno przez graczy jak Mistrza Gry systemie.

W trakcie jednej sesji uczestniczy kilku, rzadziej kilkunastu graczy, najczęściej jest to od 3 do 6 osób, choć zdarzają się sesje w których uczestniczy 12-15 osób. Jedna sesja trwa około kilku godzin. Niektóre z sesji mają formę tzw. jednostrzałówki, na ogół jednak sesja jest częścią dłuższej kampanii rozgrywanej w kilku czy nawet kilkudziesięciu sesjach. Niekiedy Mistrzowie Gry decydują się też na prowadzenie solówek dla graczy, którzy do tej pory nie znali danego systemu czy też dla graczy dołączających do drużyny.

Sesje RPG prowadzone są w specjalnie wydzielonych miejscach ze względu na potrzebny graczom komfort, czyli miejsca, gdzie nikt nie zakłóca im gry. Często jednak Mistrzowie Gry prowadzą sesje w domach prywatnych, prosząc współmieszkańców o nie przeszkadzanie w trakcie rozgrywki. Tego typu komfort pozwala graczom skupić się na odgrywaniu ról i wczuwaniu w klimat danego świata.

Najczęściej w czasie sesji do symulowania losowości pewnych zdarzeń (np. tego, czy dana postać trafiła przeciwnika) używa się kości o różnej liczbie ścianek (np. 6 lub 20, w zależności od potrzeby). Zazwyczaj nieodzowna dla każdego gracza jest też jego karta postaci, gdzie wypisane są jego najważniejsze statystyki, jak siła, ilość punktów życia etc.

Niektórzy zwolennicy tego typu rozrywki zakładają specjalne kluby lub wykorzystują już istniejące kluby fantastyki w celu prowadzenia w nich sesji. Najwięcej sesji w jednym czasie prowadzonych jest podczas specjalnie przygotowywanych w tym celu konwentów."




My będziemy jednak prowadzić takową sesję na forum, w formie opowiadania, na w/w zasadach. Chętnych proszę o zgłaszanie się na PW Jeśli są chętni i wiedzą, że na 100% będą grać, mają wymyślić postać, jej historię, umiejętności etc.


Jeśli kobieta odchodzi od zmysłów na Twój widok, musisz pogodzić się z prawdą, że jesteś Gey Elfem. Wiem... mnie też ten fakt boli. Tak bardzo Cię lubiłam... <mówi, wyciągając ostry topór dwuręczny>
"Nieznajomość regulaminu nie zwalnia z jego przestrzegania"

Offline

 

#2 2009-02-16 22:35:49

Kian

Lord Cieni

Call me!
Zarejestrowany: 2008-08-14
Posty: 55
Punktów :   

Re: Sesja RPG

ja w to wchodzę dosyć popularne są sesje rpg via mail czy inny komunikator wiec i na forum da rade btw mam wszystkie systemy rpg wydane w polsce + kilka zagranicznych


<Raviel>
"Większość ludzi nie poznałaby dobrej muzyki nawet gdyby podeszła ona do nich i ugryzła ich w dupę."

Offline

 

#3 2009-02-17 10:19:43

Katharsis

Niania gildii ^^

10183085
Call me!
Skąd: Tarnowskie Góry
Zarejestrowany: 2009-02-03
Posty: 389
Punktów :   
WWW

Re: Sesja RPG

No to od tej chwili zostajesz Mistrzem Gry ;p Bo ja się zbytnio nie nadaję


Jeśli kobieta odchodzi od zmysłów na Twój widok, musisz pogodzić się z prawdą, że jesteś Gey Elfem. Wiem... mnie też ten fakt boli. Tak bardzo Cię lubiłam... <mówi, wyciągając ostry topór dwuręczny>
"Nieznajomość regulaminu nie zwalnia z jego przestrzegania"

Offline

 

#4 2009-03-07 00:38:42

syryk2850

Gość

Re: Sesja RPG

ja tez bym sie na to pisal nie glupie by bylo przez tsa to moze ozyl by troche

 

#5 2009-03-26 20:22:50

Fralos

Członek

4045629
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Zarejestrowany: 2009-03-21
Posty: 55
Punktów :   

Re: Sesja RPG

Ja w to z taką małą grupką "wtajemniczonych" miałem grać D&D, ale jakoś okazało się że nie ma za bardzo czasu na takie rozgrywki... Ale przez neta, czemu nie ?


http://charview.andeeria.pl/postac.php?ident=101274 <-- spójrz jaka postać ;D

Bo najważniejsze to iść naprzód z uśmiechem na twarzy

Offline

 

#6 2009-11-07 08:41:16

Sakayamuni

Członek

Zarejestrowany: 2009-10-31
Posty: 22
Punktów :   

Re: Sesja RPG

Wyglada ciekawie....ja swego czasu garlem w niesmiertelego Warhammera, Puzniej w ampira i Wilkolaka:) oj spedzilo sie wiele nocy i weekendow wchodzac przerazliwie gleboko w roze role postaci przez siebie stworzonych....Puzniej kiedy wyszedl AD&D to juz wogule zaczelo sie szalenstwo

Offline

 

#7 2009-11-07 09:05:28

Katharsis

Niania gildii ^^

10183085
Call me!
Skąd: Tarnowskie Góry
Zarejestrowany: 2009-02-03
Posty: 389
Punktów :   
WWW

Re: Sesja RPG

Sesja RPG jest na swój sposób w tawernie prowadzona


Jeśli kobieta odchodzi od zmysłów na Twój widok, musisz pogodzić się z prawdą, że jesteś Gey Elfem. Wiem... mnie też ten fakt boli. Tak bardzo Cię lubiłam... <mówi, wyciągając ostry topór dwuręczny>
"Nieznajomość regulaminu nie zwalnia z jego przestrzegania"

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
http://windowedu.online UbytovĂĄnĂ­ Chapel Saint Leonards www.fretka-domowa.pl internet maków pokoje w Helu