WarCry

Forum Klanu, którzy przesiaduje na serverze Andeeria.


#16 2009-03-22 20:19:32

Herka

Członek

7927390
Zarejestrowany: 2008-12-30
Posty: 164
Punktów :   

Re: Recenzje książki :)

wiem to umie nieźle odstraszyć ludzi o słabych nerwach ]:->


Black Rose: "Are you looking for death? You found her..."

Offline

 

#17 2009-10-31 19:15:48

Sakayamuni

Członek

Zarejestrowany: 2009-10-31
Posty: 22
Punktów :   

Re: Recenzje książki :)

widze ze tutaj kroluja fantasy i horror...no moze byc mielm okres ze sporo fantasy przeobilem. z tego gatunku polecam goraco wszystkim kisazke F. Herberta "Diuna"  ktora jest genialna i przepiiekna. Streszczac nie bede bo pewnie wiekszosc ludzi hoc raz w zyciu otarla sie o ten tytul ale nie wszyscy czytali. Ksiazka ma to do siebie ze mozna ja czytac w nieskonoczonosc i zawsze znalezc w niej jakis nowy ukryty poziom. cos jak "Gra w klasy" Cortazara tylko ze inna bajka. Lubie ja sobie raz w roku przeczytac No i dodam odnosnie ksiazki ze jeden z bardziej genialnych rezyserow mianowice D.Lynch stworzyl na podstawie tejze powiesci film ktory byl chyba pierwsza i jak do tejpory moim zdnaiem najlepsza ekranizacja losow piaszczystej planety, melanzu, potyczke rodu Atrydow i harkonenow, oraz zawilego watku religijnego goraco polecam

Offline

 

#18 2009-10-31 21:18:06

Katharsis

Niania gildii ^^

10183085
Call me!
Skąd: Tarnowskie Góry
Zarejestrowany: 2009-02-03
Posty: 389
Punktów :   
WWW

Re: Recenzje książki :)

Niestety, próbowałam czytać, ale nie dotrwałam do końca... Za dużo nas, zbyt chaotyczne jak dla mnie... /


Jeśli kobieta odchodzi od zmysłów na Twój widok, musisz pogodzić się z prawdą, że jesteś Gey Elfem. Wiem... mnie też ten fakt boli. Tak bardzo Cię lubiłam... <mówi, wyciągając ostry topór dwuręczny>
"Nieznajomość regulaminu nie zwalnia z jego przestrzegania"

Offline

 

#19 2009-11-01 00:50:57

Sakayamuni

Członek

Zarejestrowany: 2009-10-31
Posty: 22
Punktów :   

Re: Recenzje książki :)

diuna chaotyczna? oj grzeszysz kath grzeszysz to moze Neila Gaimana ktos czytal? komiksy albo ksizaki? jak nie to polecam Sandman jest mistrzostwem swiata cala seria jest poprostu wspaniala. Bez wpadek pdt. ten zeszyt slabszyt. Od a do z rzadzi no i jesze Amerykanscy bogowie sa niezli ae to juz powiesc a nie komiks.

Offline

 

#20 2009-11-01 08:39:02

Katharsis

Niania gildii ^^

10183085
Call me!
Skąd: Tarnowskie Góry
Zarejestrowany: 2009-02-03
Posty: 389
Punktów :   
WWW

Re: Recenzje książki :)

Nie pamiętam pisarki, ale polskiego pochodzenia jest. Polecam 'Siewca Wiatru'. Mianowicie w królestwie aniołów Bóg poszedł na spacer i nie wrócił. Główne anioły [ Gabriel, Abbadon itd.] nie chciały dopuścić, by zwykli aniołowie się o tym dowiedzieli. Zatem udawali boga. I wszystko było by fajnie, ale dowiedział się o tym ktoś zły, ktoś gorszy od Mefistofelesa...
Polecam Świetna książka


Jeśli kobieta odchodzi od zmysłów na Twój widok, musisz pogodzić się z prawdą, że jesteś Gey Elfem. Wiem... mnie też ten fakt boli. Tak bardzo Cię lubiłam... <mówi, wyciągając ostry topór dwuręczny>
"Nieznajomość regulaminu nie zwalnia z jego przestrzegania"

Offline

 

#21 2009-11-01 09:55:06

 Ksb(ZL)

Członek

7895657
Skąd: Konin
Zarejestrowany: 2009-03-26
Posty: 27
Punktów :   

Re: Recenzje książki :)

A ja polecam Dana Browna. Zarówno znane "Kod Leonarda da Vinci" i "Anioly i demony"(obie książki tysiąc razy lepszy od adaptacji) jak i "Cyfrową twierdze" i "Zwodniczy punkt". Wszystkie książki do końca trzymające w napięciu, ciężko sie domyślić końca(we wszystkich, gdy sie domyslalem autor mnie zaskakiwał). Gorąco polecam

Także Matthew Reilly jest ciekawym autorem Czytałem "Lodową twierdze", "Strefe 7" i "Nieuchwytny cel". Wszystkie 3 ciekawe i godne polecenia

Offline

 

#22 2009-11-01 14:36:12

Alez

Oficer

8784554
Call me!
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2009-03-02
Posty: 139
Punktów :   
WWW

Re: Recenzje książki :)

Marcin Ciszewski ,,www.1939.com.pl''
Książka o której (jako patriota-militarysta) marzyłem od daaawna.
W wyniku intrygi, urządzenie do przenoszenie w czasie o kilka godzin (Polacy dostali je od Amerykanów) przenosi batalion Wojska Polskiego wyposażony w najnowszy sprzęt w dzień 1 wrześnie 1939r.
Cała książka poświęcona jest zmaganiom (jeśli można tak się wyrazić) garstki żołnierzy przeciw nazistowskiej nawałnicy i rozpaczliwych próbach naprawianie teleportera.


Za tym głosem duchem walki i odwagi
            W góre sztandar z Orłem Białym uniesiemy

Offline

 

#23 2010-03-14 13:37:19

Katharsis

Niania gildii ^^

10183085
Call me!
Skąd: Tarnowskie Góry
Zarejestrowany: 2009-02-03
Posty: 389
Punktów :   
WWW

Re: Recenzje książki :)

http://i43.tinypic.com/r2ngn4.jpg



Główna bohaterka to mała dziewczynka, Ewa. W wieku pięciu lat traci swego Anioła Stróża o imieniu Ave. Anioł spada na ziemię po wyczerpującej i niszczącej walce z Aniołami Ciemności. Razem z nim spada mroczne alter ego - Vea, przybierający różne postaci: pająka, robaka, a najczęściej czarnego kruka. Ave na ziemi jest słaby, zaniedbany, bezdomny. Mieszka w opuszczonej parceli, niedaleko osiedla ludzi bogatych (klasa średnia). Ewa szybko domyśla się, kim on jest. Często ze sobą rozmawiają. Jednak z chwilą, gdy Ave traci swą moc, Ewę spotykają same nieszczęścia. Po wielu drobnych wypadkach, okazuje się, że choruje na wyjątkowo zjadliwą postać białaczki. Lekarze nie dają jej szans. Babcia Maria znajduje wtedy pióro Ave, zgubione kilka lat wcześniej podczas upadku na ziemię. Anioł chce ratować dziewczynkę, dlatego zdradza jej tajemnicę, jak umocnić pióro, aby on odzyskał moc i mógł jej pomóc.


Jeśli kobieta odchodzi od zmysłów na Twój widok, musisz pogodzić się z prawdą, że jesteś Gey Elfem. Wiem... mnie też ten fakt boli. Tak bardzo Cię lubiłam... <mówi, wyciągając ostry topór dwuręczny>
"Nieznajomość regulaminu nie zwalnia z jego przestrzegania"

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Betonové Jímky Stříbro MILET-Štýlový a priestranný 2i byt Bratislava Nivy