WarCry

Forum Klanu, którzy przesiaduje na serverze Andeeria.


#1 2009-02-21 21:51:42

Tarik

Członek

Zarejestrowany: 2009-01-28
Posty: 34
Punktów :   

Ciekawostki ze świata czyli kącik pana Tarika.

http://video.google.com/videoplay?docid … 1700087937

Poświęciłem dziś 2 godziny mego cennego czasu weekendowego (TAK OGLĄDAŁEM FILM A NIE EXPIŁEM !!) na obejrzenie tego bardzo kontrowersyjnego filmu dokumentalnego i nie żałuję, i polecam.


"... a co zdobyte nigdy nie będzie szczytem ..."

Offline

 

#2 2009-02-21 23:12:16

Julka

Zbanowany

2193143
Zarejestrowany: 2009-02-20
Posty: 9
Punktów :   

Re: Ciekawostki ze świata czyli kącik pana Tarika.

Omfg co to za glupoty ? przeczytalam 3 min i mam dosc beznadziejne, samo sobie zaprzecza niekiedy
ja bym zalowala, nie polecam


Scheiß Liebe ^^
                        .    .    warum . . . ? ^^

Offline

 

#3 2009-02-22 10:39:48

Tarik

Członek

Zarejestrowany: 2009-01-28
Posty: 34
Punktów :   

Re: Ciekawostki ze świata czyli kącik pana Tarika.

Jeżeli Ci nie pasuję nikt nie każe oglądać, początek jest dosyć dziwny lecz potem na prawde jest ciekawie.


"... a co zdobyte nigdy nie będzie szczytem ..."

Offline

 

#4 2009-02-23 18:01:33

Tarik

Członek

Zarejestrowany: 2009-01-28
Posty: 34
Punktów :   

Re: Ciekawostki ze świata czyli kącik pana Tarika.

Się powtórzę ale widzę, że nie ma tu opcji EDYTUJ (why?!) i po za tym to jest mój kącik

Tutaj ciekawostka http://images47.fotosik.pl/67/84bbc227a43d7801.jpg jeśli ktoś nie wie o co kaman to wrzuce całą "afere"














i to był Wielki Post Tarika Spadam na siłke elo.


"... a co zdobyte nigdy nie będzie szczytem ..."

Offline

 

#5 2009-02-24 21:16:57

Herka

Członek

7927390
Zarejestrowany: 2008-12-30
Posty: 164
Punktów :   

Re: Ciekawostki ze świata czyli kącik pana Tarika.

Tarik napisał:

http://video.google.com/videoplay?docid=-2147432141700087937

Poświęciłem dziś 2 godziny mego cennego czasu weekendowego (TAK OGLĄDAŁEM FILM A NIE EXPIŁEM !!) na obejrzenie tego bardzo kontrowersyjnego filmu dokumentalnego i nie żałuję, i polecam.

hmm... mi się link nie włącza... zapodaj recenzje ;P oczywiście osobiście przez ciebie napisaną


Black Rose: "Are you looking for death? You found her..."

Offline

 

#6 2009-02-24 21:46:17

Tarik

Członek

Zarejestrowany: 2009-01-28
Posty: 34
Punktów :   

Re: Ciekawostki ze świata czyli kącik pana Tarika.

Przede wszystkim to nie wiem czemu Ci się nie odpala, może inną przeglądarkę? Ale żeby nie było i żeby zachęcić bądź też zniechęcić opiszę trochę o co chodzi w tym filmie. No więc film jest podzielony na 3 części. Pierwsza opowiada o tym jak zakłamaną instytucją jest i był przez wieki kościół, religia. Ukazuje, że Jezus Chrystus jest poprostu postacią wymyśloną, bazującą na zlepku "życiorysów" różnych starożytnych bóstw z różnych części Ziemi w które wierzono setki a nawet tysiace lat p.n.e. Jest tam wypisane wiele takich bóstw, a autorzy mówią, że przykładów jest jeszcze więcej. Wg. autorów najbardziej uderzające podobieństwo jest do egipskiego boga Horusa. Generalnie pokazane jest, że religia bazuje na astronomii, liczbach, które wielokrotnie się pojawiają w różnych religiach, wierzeniach. Pokazane też jest jak to nagle Rzymianie stali się chrześcijanami, jakie korzyści za tym szły to chyba każdy sobie sam w głowie potrafi ułożyć jeśli choć trochę ma poukładane w niej i ma jakiś tam zmysł przywódczy, taktyczny itp. To jest pierwsza część tego filmu, oczy mi się kleją a chcę jeszcze skończyć książkę czytać (którą tez polecam! Mario Puzo "Sycylijczyk") także "recenzje" filmu skończę jutro bądź na dniach. Ogólnie jeśli chodzi o nazwanie tego dokumentu kontrowersyjnym chodzi o sam fakt pokazania tu spraw drażniących i o ile w sprawach religii i badaniu tego co działo się tysiące lat temu ciężko jest cokolwiek udowodnić i poprzeć to argumentami to jednak dwie następne części ukazują historie, które działy się nie tak dawno.


"... a co zdobyte nigdy nie będzie szczytem ..."

Offline

 

#7 2009-03-01 18:25:50

Tarik

Członek

Zarejestrowany: 2009-01-28
Posty: 34
Punktów :   

Re: Ciekawostki ze świata czyli kącik pana Tarika.

Wszystkie programy, których używamy, mają swoje tajemnice - ukryte gry, dowcipy, czy inne atrakcje. Mnóstwo takich zabaw jest w programach spod znaku Google. Czas je poznać!

Numer 1. Złap Google!
Prosty trick z udziałem wyszukiwarki. Wystarczy, że wpiszesz w pole wyszukiwania google easter egg. Uruchomi to grę Google Easter, która polega na łapaniu jajek w takiej kolejności utworzyły napisz "GOOGLE".
Numer 2. Podróż nad światem. WYMAGANY GOOGLE EARTH
W Google Earth jest ukryty symulator lotu samolotów F-16 i SR22. Aby skorzystać z tej niezwykłej sztuczki musimy wyklepać na klawiaturze CTRL + ALT + A. Następnie możemy wybrać lotnisko startowe (do wyboru 27 lokacji) i możemy podziwiać widoki (w tym Polskę Razz).
Numer 3. Spam na śniadanie. WYMAGANE KONTO NA GOOGLEMAIL (GMAIL)
Użytkownicy serwisu Gmail (angielskiej wersji strony) mogą rozwijać się... kulinarnie. Wystarczy, że w programie pocztowym przejdą do folderu "SPAM", żeby za każdym razem znaleźć nowy przepis na danie.
Może to być np. Spam Confetti Pasta, Spam Hashbrown Bake, i wiele innych. Jeśli jakieś danie wyda nam się ciekawe, możemy kliknąć na nazwę dania żeby przejść do przepisu. Smacznego! Twisted Evil
Numer 4. Google wie lepiej!
Wyszukiwarka Google nie da się zaskoczyć, bo przecież wie wszystko. Chcemy to sprawdzić? Wpiszmy więc google chuck norris i kliknijmy "Szczęśliwy Traf". Dostaniemy odpowiedź, że google nie szuka Chucka Norrisa, bo wie, że go nie znajdzie Laughing. To on znajdzie nas ... Mr. Green
Numer 5. Pegman w przebraniu Z UŻYCIEM GOOGLE MAPS
Naszym przewodnikiem w Google Maps jest mały ludek - Pegman. Z różnych okazji zmienia swoje stroje. Na przykład w Halloween jest ubrany w czarne szaty, a Zimą udaje, że jest bałwankiem Smile, również w Boże Narodzenie, czy Walentynki potrafi się przebrać. Ciekawostek jest multum, na przykład w Paryżu, po trasie przejazdu Tour de France Pegman porusza się...rowerem Wink.
Numer 6. Pakunki słów.
W Google Labs
Kod:
http://labs.google.com
jest projekt Google Sets. Wystarczy, że wpiszemy kilka słów i klikniemy na "Small Set", a program dopisze do bekonu, jaj i herbaty (na przykład Wink) "Zestaw niezbędny do typowego Angielskiego śniadania".
Numer 7. Szalone Google.
Tak, wszyscy wiemy. Logo firmy jest wizytówką firmy. Google także. Bo jakie podejście do wizerunku - to do wszystkiego. Więc nic dziwnego, że Google potrafi się z siebie śmiać. Zobaczmy w jaki sposób.
a) Google w lustrze? Nie ma problemu..., wystarczy, że w wyszukiwarce wpiszemy google mirror i klikniemy "Szczęśliwy traf" żeby zobaczyć...Google w lustrze .
b)Google może zmienić się nie do poznania. Bardzo dziwne mogą też być wyniki pracy wyszukiwarki. Jak to sprawdzić? Wpisać google bearshare i kliknąć na "Szczęśliwt traf".
c) Google w czerni? Spróbujmy. Wpiszmy google black i kliknijmy "Szczęśliwy Traf". Jest! Smile
d) Google dla użytkowników Linuxa? Oczywiście! Musimy wpisać google linux, następnie "Szczęśliwy Traf".
Numer 8. Kotek i myszka.
Co zrobić żeby google zaczęło świecić ? Smile Obejrzyj historyjkę, oraz zobacz świecącego Google! Wpisz w pole wyszukiwania google christmas i kliknij "Szczęśliwy Traf".
Numer 9. Google straszy...
Wpisz w pole wyszukiwania google gothic, później kliknij "Szczęśliwy Traf" i zobacz ciemnego Google.
Numer 10. Nie zapomnij o dobrej zabawie! Smile


"... a co zdobyte nigdy nie będzie szczytem ..."

Offline

 

#8 2009-03-02 22:14:22

Tarik

Członek

Zarejestrowany: 2009-01-28
Posty: 34
Punktów :   

Re: Ciekawostki ze świata czyli kącik pana Tarika.

Jako, ze kobieta prosi to nie wypada odmawiać więc piszę ciąg dalszy streszczenia najbardziej kontrowersyjnego dokumentu świata (w skrócie NKDŚ, ciut nie nkwd). No więc część kolejna czyli druga opowiada o wydarzeniach z dnia 11 IX 2001r. Na pewno nie wszyscy z was wiedzieli, że zniszczone zostały 3 budynki WTC a nie tylko te dwie wieże? Oprócz WTC1 i WTC2 zniszczony został budynek TWC7. Nie przeniknęło to jakoś za bardzo do naszych mediów, przynajmniej ja nic takiego nie słyszałem, ale kto wie, młody, głupi byłem. Ciekawym faktem jest zaobserwowanie, że budynki nie runęły przez to, że uderzyły w nie samoloty tylko zostały wysadzone. WTC7 "zapadł się" tak jak zapadają się budynki wyburzane za pomocą dynamitu. Ponadto udzielają się ludzie, którzy co nieco wiedzą w sprawach architektury i budownictwa i twierdzą, że to nie możliwe by te (w tym przypadku dwie wieże (nie mylić z LoTR )) runęły od uderzenia samolotów, ponieważ gdyby tak się stało to po budynkach zostałyby kolumny na których oparte były budynki. W filmie ukazano wiele rzeczy, ciekawostką jest np. "znaleziony" przez amerykańskie służby paszportu jednego z zamachowców i wiecie co? ten człowiek żyje do dziś hmmm. Do tego dochodzi też "tajemnicze" zniknięcie samolotu, który "uderzył" w pentagon. Oczywiście nikt nic nie widział i nikt nic nie wie nie znaleziono tez szczątek tego samolotu (ani kawałka blachy z wielotonowego samolotu...), podobno spaliły się (od kiedy to temperatura spalania paliwa do samolotów spala doszczętnie cały samolot?) za nim jednak wszczęto jakiekolwiek śledztwa w sprawie pentagonu, plac wokół zaorano i nawieziono ziemią...Najbardziej jednak chyba uderzającym faktem jest to, że tego dnia wojska Stanów Zjednoczonych miały szkolenia w zakresie walki z porwaniami samolotów. Wg. procedur samoloty, które zostają porwane w ciągu kilkunastu minut sa obstawione przez myśliwce i sprawdzane (jeśli ktoś oglądał różne filmy to czasem jest taki motyw, że podlatują myśliwce i pokazują pilotowi żeby pomachał skrzydłami) jednak do tych samolotów myśliwce zostały wysłane po 40minutach jak dobrze pamiętam (muszę jeszcze raz obejrzeć). Do tego dodano tak na marginesie, że w dniu wybuchów na stacjach w Londynie tamtejsze służby porządkowe też miały ćwiczenia na stacjach....Nie wspomniałem chyba jeszcze o tym, że rodzinach Bushów jakiś czas przed zamachami prowadziła interesy z rodziną Bin Ladenów, wiadomo handel bronią.


Trzecia część opowiada o bankach. A w zasadzie o bankierach i o tym jak się wzbogacają. I nie chodzi tu o jakieś tam płotki, tylko o na prawdę "gruuuuube ryby". Ta część opowiada jak to ci panowie (a także chyba panie z tego pamiętam) manipulowali ludźmi, wzbogacając się na wojnach. Mowa tu np. o podjudzaniu Japończyków do ataku na Pearl Harbor, o przekrętach w Korei i Wietnamie. Bankierzy kiedy chcieli wykańczali płotki, tworząc różnego rodzaju kryzysy (im były niestraszne żadne kryzysy mając kilka-kilkadziesiąt mld dolarów nikomu kryzys nie powinien być straszny) często prawie pogrążając państwo. Mowa też o tym, ze sukcesywnie zmniejsza się poziom edukacji w USA, nie dlatego, że ludzie nie chcą się uczyć tylko dlatego, że poziom jest obniżany przez władze (głupim społeczeństwem łatwiej manipulować). Jest też wzmianka o unii pomiędzy USA, Kanadą i Meksykiem (otwarcie granic, wspólna waluta itp.)


Ogólnie nie jestem w stanie sprawdzić czy za tym filmem stoi prawda, ogrom argumentów po prostu przytłacza, ale jest to na pewno oderwanie od tego co cały czas słyszymy w tv. Zwraca uwagę, że media są jak chorągiewka na wietrze, uruchamia pewne szufladki w głowie, karze myśleć. I może większość faktów jest wyssana z palca ale czy na co dzień nie karmią nas tym w tv? Nie chodzi tu o samą treść filmu lecz o przesłanie. Dzięki jeśli ktoś dotrwał do końca, jeśli ktoś tu chociaż zagląda oprócz Julki i Herki


"... a co zdobyte nigdy nie będzie szczytem ..."

Offline

 

#9 2009-03-02 23:34:12

Kian

Lord Cieni

Call me!
Zarejestrowany: 2008-08-14
Posty: 55
Punktów :   

Re: Ciekawostki ze świata czyli kącik pana Tarika.

Ten film o zamachach na WTC jest naprawdę niesamowity... Praktycznie wszystko co wmawiano ludziom w telewizji zostało obalone. .


<Raviel>
"Większość ludzi nie poznałaby dobrej muzyki nawet gdyby podeszła ona do nich i ugryzła ich w dupę."

Offline

 

#10 2009-03-03 15:52:14

Herka

Członek

7927390
Zarejestrowany: 2008-12-30
Posty: 164
Punktów :   

Re: Ciekawostki ze świata czyli kącik pana Tarika.

No no ciekawe ^.^ dzięki Tarik


Black Rose: "Are you looking for death? You found her..."

Offline

 

#11 2009-03-04 20:37:33

Tarik

Członek

Zarejestrowany: 2009-01-28
Posty: 34
Punktów :   

Re: Ciekawostki ze świata czyli kącik pana Tarika.


"... a co zdobyte nigdy nie będzie szczytem ..."

Offline

 

#12 2009-03-04 21:09:13

Hachibi

Członek

Zarejestrowany: 2009-01-25
Posty: 100
Punktów :   

Re: Ciekawostki ze świata czyli kącik pana Tarika.

Offline

 

#13 2009-03-06 08:34:13

Tarik

Członek

Zarejestrowany: 2009-01-28
Posty: 34
Punktów :   

Re: Ciekawostki ze świata czyli kącik pana Tarika.

Tu nie chodzi o to żeby to było śmieszne bo śmiesznych skeczy to bym mógł to kilkaset wrzucić tu chodzi o rozkmine, o to co się musiało stać, że oni do tego doszli ale fakt faktem improwizacja jest zajebista.


"... a co zdobyte nigdy nie będzie szczytem ..."

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.warcry.pun.pl Samochody pożarnicze